اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت

                                         به پورتال اطلاع رسانی مدیریت نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت خوش آمدید               سالِ 1398سالِ رونق تولید

پنج شنبه 1398/4/6 ساعت 15:46

اخبار

بازدید مدیر نوسازی و تحول اداری و رئیس اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت به همراه مهندس واهانیان ازنمایشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران    [ + | - ]

بازدید مدیر نوسازی و تحول اداری و رئیس اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت  به همراه مهندس واهانیان ازنمایشگاه  سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

 

 

 

بی شک نقشه‌ها و اطلس‌ها نقش مهمی در مطالعات جغرافیای شهری دارند. آگاهی از فضاهای جغرافیایی این امکان را  به ما می‌دهد تا ساده تر در خصوص جانمایی موقیعت های مکانی هر چیزی در محدوده شهر تصمیم بگیریم و با هویت شهرها از زمان شگل گیری شان بیشتر آشنا شویم.

درهمین راستا مدیریت نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت، با هدف آشنایی با اسناد ملی شهر رشت  ضمن بازدید از نمایشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از تجربیات و صحبت های جناب مهندس واهانیان از مفاخر بزرگ شهر رشت در حوزه معماری بناهای تاریخی و آرشیو سازی استفاده نمودند.

 

 

 

پس از آن، میتن عاشوری (مدیر نوسازی و تحول اداری )و نرجس محجوب(رئیس اداره مطالعات و پژوهش مدیریت نوسازی و تحول اداری ) با حضور در دفترکار جناب مهندس واهانیان ازمجموعه کتابها، اطلس ها و نقشه های شهر رشت دیدن کردند. مهندس واهانیان ضمن توضیح هر کدام از این آرشیو ها و نقشه ها، که قدمت برخی از آنها به چندین دهه گذشته بر می گردد از تجربیات خود در خصوص گردآوری هر کدام از آنها گفت.

 

خانم عاشوری ضمن تشکر از ایشان، تمایل مجموعه را جهت نشر این آرشیو ها به صورت الکترونیکی از طریق پرتال شهرداری رشت اعلام نمودند تا همه شهروندان بتوانند از این مستندات استفاده کنند.

پست شده توسط: مدیرسایت
در روز 1397/4/13 ساعت 12:43:49, شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل , فید